Bluza rozpinana czy przez głowę? Wygodny look na zimę

jak wybrac rozpinana bluze

Zimowa aura wymusza na nas zmianę stylu ubierania się na co dzień i do pracy. Chętnie wybieramy styl, który potocznie nazywany jest „na cebulkę”, czyli kilka warstw ubrań nałożonych na siebie. Pozwala to w łatwy sposób dostosować ubiór do warunków panujących na zewnątrz. A zimą jest to szczególnie istotne, gdyż często rano jest duży mróz, a w ciągu dnia może padać śnieg lub deszcz, bądź wiać silny wiatr. Często też się zdarza, że wychodzi dość silne słońce. Elementem garderoby, który znacznie ułatwi stworzenie wygodnej i modnej stylizacji na zimę są różnego rodzaju bluzy.

Jak nosić bluzy rozpinane?

Bluzy rozpinane chętnie wybierane są przez panów, którzy lubią wprowadzać odrobinę nonszalancji do swoich codziennych stylizacji. vDobrze komponują się one szczególnie ze skórzanymi kurtkami. Do takich stylizacji warto wybrać grubą bluzę z kapturem, która będzie zapinana na suwak. Ze skórzanymi kurtkami dobrze komponują się bluzy w różnych odcieniach szarości. Szary pasuje zarówno do czerni jak i do brązu (są to najczęściej występujące kolory kurtek skórzanych). Można także zdecydować się na bluzę melanżową lub w odcieniu granatu bądź butelkowej zieleni. Przy takim zestawieniu istotne jest także to, by odpowiednio dobrać faktury materiałów i ich grubość. Do grubej kurtki z ocieplanym podbiciem lepiej wybrać stosunkowo cienką bluzę bez kaptura, szczególnie jeśli przy kurtce jest wysoka stójka lub futrzany bądź kożuchowy kołnierz. Gdy decydujemy się na grubą bluzę, z kapturem, to kurtka skórzana lub tekstylna powinna być odpowiednio cieńsza i luźniejsza, by został zachowany komfort ruchów.  Trzeba też pamiętać o tym, że bluza rozpinana, szczególnie z kapturem będzie odpowiednia jedynie do codziennych, mniej formalnych stylizacji.

W tym dziale  Najmodniejsze stylizacje plażowe

Jak nosić bluzę nakładaną przez głowę?

Bluza nakładana przez głowę jest często wybierana zamiast swetra. Niektórzy panowie chętnie ubierają ją do pracy. Jednak, kiedy decydujemy się na ubranie jej do pracy, musimy dowiedzieć się, czy nie będzie ona zaburzała w żaden sposób obowiązującego w pracy dress code. W niektórych zakładach pracy dopuszczalne jest noszenie mniej formalnych strojów o ile zachowują one schludny wygląd i zachowują pewną dozę elegancji. Bluzę nakładaną przez głowę można ubrać na klasyczną koszulę z krawatem. W takim zestawieniu sprawdzi się szczególnie bluza z dekoltem w serek, który będzie ładnie eksponował kołnierzyk koszuli oraz górną część krawatu.

Wybierając bluzę, którą będziemy nosili na co dzień do pracy warto postawić na proste kroje i stonowane kolory, tak by pasowała do wielu stylizacji i sytuacji, jakie nas mogą spotkać w pracy, szczególnie jeśli mamy bezpośredni kontakt z klientami czy kontrahentami. Jeżeli bluza ma być częścią stroju mniej formalnego można zabawić się konwencją i wybrać np. bluzę z nadrukiem lub kolorowym motywem, który będzie podkreślał charakter całego stroju.

Bluza ubierana bezpośrednio na ciało powinna być dobrze dopasowana do sylwetki. Jeżeli ubierana jest na koszulę lub t-shirt musi być nieco luźniejsza by zapewnić komfort ruchów.

W tym dziale  W jakim sklepie znajdę biżuterię ręcznie robioną?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *