Co spakować do walizki nad morze?

pakowanie walizki na wakacje

Kąpiel w morzu, drzemka na rozgrzanej słońcem plaży, a wieczorem impreza – oto ulubione formy spędzania urlopu przez wielu Polaków. Wakacyjny nastrój może jednak prysnąć, gdy przekonamy się, że w naszej walizce brakuje stroju kąpielowego lub zestawu kosmetyków z filtrem. Co jeszcze powinniśmy spakować przed wyjazdem?

Zawartość walizki w pigułce

Przed wakacyjnym urlopem wato zaplanować nie tylko podróż, ale również zawartość bagażu. Gdy zarezerwujemy hotel i wybierzemy środek transportu, poświęćmy więc chwilę na przemyślenie, które przedmioty będą niezbędne podczas wyjazdu nad morze. Najlepiej stworzyć listę, na którą wpiszemy wszystkie atrybuty zdobywcy nadmorskich kurortów, aby nic nam nie umknęło w trakcie pakowania bagażu. Następnie sprawdźmy, które przedmioty znajdują się w domu, a które musimy dokupić. Po zakończonych zakupach, oczywiście odnotowanych w naszym spisie, zachowajmy listę. Będzie nam ona jeszcze potrzebna w trakcie pakowania walizki, by na bieżąco sprawdzać, czy nie pominęliśmy żadnego ważnego przedmiotu.

Co spakować przed wyjazdem?

Nad morzem przyda nam się na pewno strój kąpielowy oraz duży ręcznik do wytarcia ciała po wyjściu z wody. Niezbędny będzie również krem z filtrem przeciwsłonecznym, przy czym jego wartość powinna być dostosowana do strefy klimatycznej, w której będziemy przebywać na wakacjach. W kobiecej kosmetyczce nie może zabraknąć odżywki do włosów, ponieważ słona woda wysusza włosy. Odżywka nawilżająca lub specjalna maseczka pozwoli utrzymać je w dobrej kondycji, dzięki czemu będą efektownie wyglądały nie tylko podczas pobytu nad morzem, ale też na zdjęciach, które pokażemy znajomym.

W tym dziale  Kreacje na karnawał - wybierz sukienkę dla siebie

Nie zapomnijmy też o spakowaniu kilku plastrów, wody utlenionej oraz leków, które regularnie przyjmujemy. Latem wiele osób cierpi na alergię, w przypadku której łatwo dostępne wapno nie zawsze jest wystarczająco skuteczne. Nie ryzykujmy więc, że zamiast opalania się na plaży, spędzimy czas na gorączkowych poszukiwaniach chusteczek higienicznych oraz kropli do oczu.
Po spakowaniu powyższych przedmiotów nadchodzi czas na skompletowanie strojów. Warto spakować nie tylko letnią odzież, ale również bluzę lub kurtkę na wypadek brzydkiej pogody. Pamiętajmy też o zabraniu ładowarki do telefonu, kart debetowych i małego zapasu gotówki oraz… kartki z adresem hotelu, w którym zarezerwowaliśmy nocleg.

Pakowanie walizki nie jest trudne, ale wymaga skupienia. Dobrze zaplanowane może jednak sprawić wiele przyjemności, ponieważ każdy przedmiot wkładany do podróżnego kufra upewni nas w przekonaniu, że już niebawem będziemy się wygrzewać na słońcu w nadmorskim kurorcie.