Jak dbać o piżamy z bawełny organicznej? Oto wskazówki

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się piżamy wykonane z bawełny organicznej. To rodzaj bawełny uprawianej bez wykorzystania sztucznych nawozów czy chemicznych środków ochrony roślin. Włókna takiej bawełny organicznej są mocniejsze i bardziej wytrzymałe niż ma to miejsce w przypadku bawełny konwencjonalnej, ale plony są mniejsze. Mimo to cieszy się dużym zainteresowaniem z uwagi na ekologiczny charakter. Jak zatem dbać o ubrania z niej wykonane?

Piżamy damskie bawełniane – jak o nie należy dbać?

Piżamy damskie bawełniane, także te wykonane z bawełny organicznej, wymagają oczywiście odpowiedniej troski. Przed przystąpieniem do ich prania, należy przede wszystkim zapoznać się z informacjami znajdującymi się na metce. To właśnie tam producenci umieszczają istotne wskazówki w zakresie prania czy prasowania.
Najczęściej piżamy wykonane z naturalnej bawełny można bez obaw prać w pralce automatycznej z użyciem standardowych detergentów. Kluczowe znaczenie ma jednak odpowiednia temperatura prania, która powinna wynosić około 60 stopni Celsjusza. Jeśli w skład piżamy wchodziłyby poza bawełną organiczną także i inne włókna np. sztuczne, temperaturę należałoby zmniejszyć do 40 stopni Celsjusza.

Piżamy damskie bawełniane – jak je prasować?

Prasowanie piżam damskich bawełnianych jest banalnie proste. Wystarczy mieć w domu standardowe żelazko na parę, które szybko radzi sobie z wszelkiego rodzaju zagnieceniami. Urządzenie należy przy tym rozgrzać do temperatury 180 stopni Celsjusza. Ubranie dobrze jest przy okazji przewrócić na lewą stronę.
W praktyce do prasowania bawełny organicznej dobrze nadają się żelazka ze stopami pokrytymi powłoką Durilium AirGlide Autoclean. Dzięki niej urządzenie łatwo przesuwa się po materiale, dokładnie go rozprostowując. Pracę przyspiesza ponadto funkcja wyrzutu pary.

W tym dziale  Jak dobrać kopertówkę do sukienki?

Jak odpowiednio dbać o tkaniny bawełniane?

Bawełna organiczna w porównaniu z bawełną konwencjonalną jest bardziej wytrzymała i znacznie wolniej się zużywa. Jednak nawet i o takie piżamy damskie bawełniane trzeba szczególnie dbać. Nie wolno używać w ich przypadku silnych detergentów i środków chemicznych. Nie sprawdzają się także bardzo wysokie temperatury. Z drugiej strony bawełnę bez obaw można prać w pralce automatycznej czy ją odwirowywać.

Bawełna organiczna – czy trzeba obawiać się ubrań z niej wykonanych?

Piżamy damskie bawełniane w jasnych kolorach oczywiście należy prać osobno od tych utrzymanych w ciemnej kolorystyce. Dobrze jest też przed wrzuceniem ich do pralki, przewrócić bluzkę i spodnie na drugą stronę. Dotyczy to w szczególności modeli z kolorowymi nadrukami. Te w czasie wirowania mogą się i tak niestety uszkodzić. Dla bezpieczeństwa warto je więc prać ręcznie. Generalnie zawsze dobrze jest zapoznać się z zaleceniami producenta odnośnie prania danego ubrania.
Piżamy damskie bawełniane przechowywać można w zasadzie w dowolny sposób. Mogą być ułożone na półkach czy powieszone na wieszakach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *