Jak dobrać kopertówkę do sukienki?

Torebki_damskie

Kopertówki stale zyskują na popularności. Mowa tutaj o małych torebkach, które chętnie zabiera się na zabawę bądź na wieczorny spacer. Warto dowiedzieć się, jak dobrać kopertówkę do sukienki.

Sukienki wieczorowe – jak dobrać do nich kopertówkę?

Wyrazista kopertówka to świetne uzupełnienie stylizacji na imprezę karnawałową, weselę czy na inne wydarzenie okolicznościowe. Jedynym warunkiem jest to, żeby sukienka była matowa, najlepiej w jednym kolorze. Gdyby zestawić do błyszczącej torebki połyskliwą sukienkę, można wtedy doprowadzić do nieco kiczowatego efektu, czego przecież nikt nie chce. Okazuje się, że matowa sukienka w jednym kolorze nadrabia swoim krojem. Warto zaznaczyć, że torebka na imprezę to jeden z najistotniejszych dodatków, choć nie dla każdej kobiety w równym stopniu. Oczywiste jest jednak to, że jest niezbędna, dlatego trzeba się pochylić nad jej właściwym dopasowaniem. Elegancka kopertówka powinna być częścią całej stylizacji. Należy ją odpowiednio dopasować do sukienki. Najlepiej postawić na torebkę w kolorach, które uzupełniają strój. W przypadku, gdy sukienka jest w stonowanych barwach, najlepiej postawić na kontrastowy kolor. Jeżeli natomiast kreacja jest kolorowa, warto postawić na torebkę korespondującą z jednym z odcieni. Jeśli ma się jednak wątpliwości, najbezpieczniej będzie postawić na czerń, która sama w sobie jest szykowna i powinna pasować do wszystkiego. Z kolei do sukienki w kolorze czerni idealna jest kopertówka z nadrukiem imitującym na przykład skórę lamparta.

W tym dziale  Rodzaje torebek – podpowiadamy, jaki wybrać fason

Torebki damskie – co warto wiedzieć?

Modne kopertówki to torebki, które swym wyglądem nawiązują do danego stylu ubioru. Bardzo dobrym przykładem są kopertówki w rockowym stylu. Okazuje się, że najmodniejsze z nich to zdecydowanie torebki pudełkowe z nitami, które znane są przez wiele kobiet. Tego typu torebkę bez skrępowania trzeba zabrać ze sobą na rockową imprezę, gdzie obowiązują metalowe dodatki, czyli na przykład ćwieki, sprzączki przy butach i inne. W przypadku, gdy stawia się na błyszczące bądź bardziej szalone sukienki, dodatki powinny być stonowane. Wtedy najlepiej wybrać kopertówki w delikatnych pastelowych odcieniach bądź w neutralnych kolorach. Co istotne, podobnie jest z biżuterią oraz innymi akcesoriami. Jeżeli sam strój został zaprojektowany tak, żeby przyciągał uwagę, najlepiej ograniczyć wszelkie dodatki do minimum. Najlepiej będzie unikać ciężkiej błyszczącej biżuterii oraz innych ozdób. Trzeba wiedzieć o tym, że nadmierna ilość błyskotek w wielu przypadkach doprowadza do przerostu formy nad treścią, od czego trzeba stronić. Dobór torebki damskiej do konkretnej stylizacji jest bardzo istotny. Ważne też, żeby kopertówkę zakupić od uznanego producenta, gdyż jej jakość oraz estetyka jest kluczowa. Sukienki wieczorowe powinny pasować do biżuterii, butów oraz torebki. Spójna kreacja będzie strzałem w dziesiątkę. Na uroczyste wieczory najlepiej zrezygnować z większych torebek. Kopertówki będą idealne na takie okazje. Można je zakupić w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych.

W tym dziale  Jak dobrać pasek do spodni?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *