Jak dobrać pasek do spodni?

Większość panów nie wyobraża sobie ubrania spodni bez odpowiednio dobranego do nich paska. Jak się okazuje, pasek taki nie tylko spełnia swoją funkcję praktyczną czyli podtrzymuje spodnie, by te dobrze leżały na ich użytkowniku, ale też pasek dzięki swoim walorom wizualnym – pełni funkcje ozdobną. Jak dobrać pasek do spodni? Podpowiadamy poniżej.

Modne paski

W sklepach z modą męską można znaleźć olbrzymi wybór pasków. Panowie najchętniej kupują paski skórzane, paski parciane oraz paski materiałowe lub plastikowe. Przyjmuje się jednak, że te dwa pierwsze modele są najpopularniejsze i to właśnie je najczęściej kupują i noszą panowie na co dzień. Paski skórzane oraz męskie paski parciane powinny być jednak odpowiednio dobrane do stylizacji. Dzięki temu świetnie wkomponują się w outfit oraz subtelnie będą podkreślać cały strój.

Jaki pasek do jakich stylizacji?

Panowie, którzy z racji wykonywanej pracy ubierają się na co dzień typowo elegancko i biznesowo (np. w garnitury i koszule z dobrymi spodniami) muszą postawić na pasek skórzany. Czarny, brązowy lub granatowy skórzany pasek z elegancką, metalową klamrą idealnie komponuje się z bardzo wytwornymi stylizacjami, które właśnie składają się z porządnych spodni, dobrze dobranej marynarki, eleganckiej koszuli i krawata. Z kolei panowie, którzy na co dzień stawiają bardziej na casualowy, prosty look – wybierają męskie paski parciane. Takie paski wykonane są z taśmy propylenowej, dzięki której pasek jest wygodny, rozciągliwy i świetnie dopasowuje się do konkretnego modelu spodni. Takie męskie paski parciane spokojnie można dopasować z jeansami, sztruksami a nawet spodniami bardziej sportowymi (bojówkami). To one są niezastąpione także do eleganckich krótkich spodenek, które tak często noszą mężczyźni latem.

W tym dziale  Rodzaje torebek – podpowiadamy, jaki wybrać fason

Jaki pasek wybrać?

Chcąc kupić dobry, trwały i modny pasek, który posłuży nam przez co najmniej kilka następnych sezonów warto postawić na naprawdę dobry model od znanych, doświadczonych marek. Dlatego też, lepiej wydać trochę więcej na pasek, który bez problemu będziemy nosić na co dzień i to do wielu stylizacji, niż na słaby jakościowo produkt, który jest dużo tańszy. Dlatego też, większość stylistów poleca panom kupowanie pasków w sprawdzonych sklepach z galanterią męską, które słyną tylko i wyłącznie z takiego asortymentu. Dzięki temu, panuje w nich bardzo duży wybór pasków, niezwykle dobrych jakościowo w różnorodnej rozmiarówce. W takim miejscu nie tylko spokojnie przymierzymy kilka rodzajów pasków i wybierzemy najbardziej odpowiedni dla nas model, ale tez uzyskamy fachowej porady osób, które znają się bardzo dobrze na asortymencie, który sprzedają.

Jak wynika z powyższego, kupno idealnego paska wcale nie jest takim prostym zadaniem. Dlatego też, warto wziąć pod uwagę powyższe rady, które pozwolą nam zainwestować w dobry produkt, który posłuży nam przez kilka następnych lat w wielu różnych stylizacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *