Jak się ubrać na wieczorną kolację w restauracji?

elegancka kobieta

Coraz częściej decydujemy sie na wieczorne wyjście z domu, by w ciekawym miejscu cieszyć się towarzystwem przyjaciół lub ukochanej osoby. Jest to bardzo dobry pomysł, zwłaszcza jeśli chcemy uczcić jakąś specjalną okazję. Ponadto zdarza nam się wyjść na proszone kolacje z teściami, znajomymi z pracy lub partnerami biznesowymi. W zależności od sytuacji i towarzystwa powinniśmy jednak odpowiednio się ubrać.

Jaki dress code?

Eksperci radzą by zawsze wyglądać czysto i schludnie. Nasz wygląd stanowi element pierwszego wrażenia, jakie robimy. Jest również sposobem na określenie szacunku wobec osób, z którymi się spotykamy. Pierwsze wrażenie jakie robimy jest ogromnie ważne. Ponadto nasz wygląd świadczy o szacunku, wobec osób, z którymi sie spotykamy. Podstawowa zasada doboru stroju zakłada, że inaczej ubieramy się do godziny 18.00 i po tej godzinie. Wieczorem strój powinien być mniej krzykliwy i kolorowy. Naturalnie dużo zależy od tego z kim i gdzie wybieramy sie na kolację oraz naturalnie od kategorii lokalu. Niektóre restauracje wymagają wręcz, aby gości ubrani byli elegancko, wieczorowo.

Bez sztywniactwa?

Jeśli wybieramy sie na kolację z partnerem możemy wspólnie zastanowić sie jak chcemy wyglądać. Kiedy na przykład idziemy świętować rocznicę jakiegoś ważnego wydarzenia możemy ubrać się w stroje wieczorowe. Panowie założą garnitury i koszule z krawatem, natomiast panie ubiorą sukienki i buty na obcasach. Jeśli to zwykła kolacja możemy poprzestać na swobodniejszej wersji stroju, czyli koszuli i spodniach oraz sukience. Zwłaszcza kiedy spotykamy sie w gronie przyjaciół, a spotkanie ma nam umilić wieczór. Wówczas przesadna elegancja spowoduje, że kolacja nabierze zbyt oficjalnego nastroju.

W tym dziale  Jak nosić bransoletki?

Kiedy elegancja?

Planując uroczystą kolację w ekskluzywnej restauracji zapewne musimy wcześniej zarezerwować tam stolik. Warto wówczas zapytać, czy i kaki obowiązuje tam strój. Najlepiej wówczas przyjąć że obowiązuje nas strój wizytowy. Panie założyć mogą suknię, najczęściej mała czarna. Naturalnie do tego pasują tylko buty na obcasie oraz zgrabna torebka. Makijaż może być nieco mocniejszy, stosowana będzie również biżuteria.  Panowie natomiast powinni założyć ciemny garnitur (kolory od granatu do ciemno szarego, grafitowego). Koszule powinny być klasyczne w kroju, a krawat spokojny i stonowany.

Kolacja poza domem to dobra okazja aby poczuć sie inaczej, bardziej elegancko. Dlatego nie powinniśmy rezygnować z takich stylizacji. Zależy to jednak od wielu elementów. Najważniejsze przecież, żeby dobrze sie bawić w swoim towarzystwie.