Jak zadbać o włosy latem?

mężczyzna myje włosem szamponem

Sezon letni jest szalonym czasem dla włosów. Liczne wycieczki, wyjazdy oraz plażowanie potrafią zmęczyć organizm. Większość ludzi jednak uwielbia tę porę roku. To właśnie wtedy dostępne są imprezy na świeżym powietrzu, w których mogą uczestniczyć wszyscy.

Pielęgnacja włosów latem

Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że promieniowanie słoneczne wpływa niszczy włosy. Dlatego trzeba mocno zadbać o pielęgnację włosów. W tym artykule wyjaśnimy, jaka odżywka do włosów jest najlepsza, a także jak jej używać. Nie oznacza to jednak, że mamy unikać słońca w sezonie letnim. Słońce wprowadza nas w dobry nastrój, dlatego jest bardzo potrzebne. Trzeba jednak chronić włosy, żeby zachowały dobrą kondycję. Promieniowanie słoneczne prowadzi do odchylania się łusek włosów, a to w efekcie niszczy ich korę. Dodatkowo utlenia się melanina, która jest naszą naturalną tarczą ochronną. Oprócz tego, że rozwijają się wolne rodniki to jeszcze blaknie kolor. Wewnętrzna struktura włosa jest niszczona przez wolne rodniki. Woda jest kolejnym czynnikiem, który ma negatywny wpływ na naszą fryzurę. Najgorzej, jeżeli woda jest chlorowana oraz słona. Promieniowanie najbardziej przyciągają mokre włosy, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność. Na uwagę zasługuje fakt, że głównym budulcem włosów są włókna keratynowe.

W tym dziale  Jak pielęgnować skórę suchą?

Uszkodzone włosy

Klimatyzacja również wpływa negatywnie, ponieważ włosy stają się matowe oraz suche. Wiele osób zastanawia się, jak prawidłowo pielęgnować włosy. Gdy włosy są już mocno uszkodzone to wtedy jedynym ratunkiem jest ich obcięcie. Oczywiście można temu zapobiec, jednak trzeba stosować się do kilku podstawowych zasad. Trzeba pamiętać, że najważniejsza jest systematyczność. Kluczowe jest również, czy farbujesz włosy, czy też masz naturalny kolor. Farbowane włosy są przeważnie bardziej zniszczone niż naturalne. Jednak nie oznacza to, że włosy naturalne są na wszystko odporne. Podstawą jest zakup kosmetyków chroniących przed promieniowaniem UV. Wśród nich można wymienić spraye oraz mgiełki, którymi można spryskać włosy i w ten sposób zabezpieczyć je przed słońcem.

Wybór odżywki

Ważne jest także regularne odżywianie oraz nawilżanie włosów. W tym celu należy zaopatrzyć się w olejki, maski oraz odżywki. Najlepiej kupować produkty od sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią. Lepiej dołożyć trochę więcej pieniędzy, ale mieć pewność, że odżywka jest wysokiej jakości. Najlepiej po każdym umyciu włosów nałożyć odżywkę. Ułatwi to rozczesywanie, a do tego włosy będą lśniące, łatwe w stylizacji oraz gładkie. Przynajmniej raz w tygodniu warto użyć maskę do włosów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że maska działa mocniej od odżywki. Olejek zabezpieczy włosy przed rozdwajaniem końcówek oraz uszkodzeniami. Jeśli zależy ci, żeby włosy zachowały intensywny kolor to musisz o nie zadbać. Przed wakacjami lepiej nie decydować się na koloryzację, ponieważ nie jest to najlepszy pomysł.

W tym dziale  Pieczywo chrupkie - czym różni się od innych rodzajów pieczywa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *