Jak zmieścić się w bagaż podręczny na kilka dni?

jak sie zapakowac w walizke

Podróże samolotem są coraz dostępniejsze. Można wyszukać naprawdę okazyjne ceny biletów na przelot tanimi liniami. Jest jeden warunek, by lot był naprawdę niedrogi: zapakowanie się w bagaż podręczny, by uniknąć opłat za bagaż rejestrowany.

Oszczędne podróżowanie

Oferty tanich linii lotniczych bywają bardzo interesujące. Gdy swoją podróż zaplanujemy z wyprzedzeniem choćby miesięcznym, to kupimy bilet po bardzo atrakcyjnej cenie. Są osoby, które planują swoje wojaże na cały rok i raz w miesiącu odwiedzają jeden kraj, a wówczas dotarcie do nawet odległych miejsc kosztuje niewiele. Do takich podróży trzeba się dobrze przygotować, bo przez te kilka dni potrzebujemy noclegu i posiłków. W podróż tanimi liniami nie możemy zabrać zapasów jedzenia, bo wycieczka okaże się kosztowna. Dlaczego? Loty są dlatego tanie, że nie mamy bagażu rejestrowanego, a tylko podręczny. Jeśli zdecydujemy się zabrać normalnej wielkości walizkę to, w przeciwieństwie do lotów czarterowych czy zwykłych rejsowych, za walizki odprawiane do luku bagażowego musimy zapłacić. Czasem sporo. A gdy okaże się, że walizka waży więcej, niż wyznaczony limit, to będziemy musieli dopłacić i w efekcie tania wycieczka  okaże się podróżą życia.

Walizka Wittchen
Walizka Wittchen (źródło: https://www.wittchen.com/bagaz-i-galanteria/bagaz/walizki)

Pakuj się

Przed wylotem trzeba zajrzeć na stronę linii lotniczej i dowiedzieć się jakie normy i limity zostały wyznaczone. Nie można się sugerować wiedzą z wcześniejszych lotów, bo linie często swoje warunki zmieniają. Firmy lotnicze określają zarówno wielkość co i ciężar bagażu podręcznego. Najczęściej podręczna walizka lub torba powinna mieć wymiary 55 x 44 x 23 cm, ale limity wyznaczone przez poszczególne linie lotnicze są rzędu 1 do 5 cm i są przestrzegane rygorystycznie. Bagaż zabierany na pokład samolotu przeciętnie powinien ważyć  10 kg, ale bywają limity 8, a nawet 23 kilogramy. Uzbrojeni w tę wiedzę zacznijmy pakowanie. Kup lub pożycz bagaż o odpowiednich wymiarach. Zawczasu przejrzyj niezbędne kosmetyki lub kup mniejsze opakowania albo co się da przelej do zastępczych buteleczek czy szczelnych woreczków. Najważniejsze, by środki pielęgnacyjne nie zajmowały zbyt dużo przestrzeni w walizce i były jak najlżejsze. Weź dwa mniejsze ręczniki zamiast jednego dużego, bo ten będzie cięższy, a do tego trudniej go zapakować. Sprawdź prognozę pogody w miejscu, do którego jedziesz – pozwoli ci to ocenić jakiej odzieży potrzebujesz. Jeśli temperatura rozpieszczać nie będzie, to najgrubsze ubranie załóż na czas podróży. Nawet ciężka kurtka czy sweter, w który będziesz ubrany, nie zostanie wliczony do ciężaru bagażu podręcznego. Dokładnie oblicz ile sztuk bielizny i lżejszych ubrań jest ci niezbędne na czas wyprawy. Nie zapomnij zapakować dodatkowej pary butów i spodni.

W tym dziale  Zakupy on-line i dostawa. Na co zwracać uwagę?

Gdy wybierasz się w podróż tanimi liniami pierwszy raz, możesz czuć niepokój czy w tak mały bagaż uda się zmieścić wszystko, czego potrzebujesz. Następnym razem będzie już znacznie łatwiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *