Jak zmieścić się w bagaż podręczny na kilka dni?

jak sie zapakowac w walizke

Podróże samolotem są coraz dostępniejsze. Można wyszukać naprawdę okazyjne ceny biletów na przelot tanimi liniami. Jest jeden warunek, by lot był naprawdę niedrogi: zapakowanie się w bagaż podręczny, by uniknąć opłat za bagaż rejestrowany.

Oszczędne podróżowanie

Oferty tanich linii lotniczych bywają bardzo interesujące. Gdy swoją podróż zaplanujemy z wyprzedzeniem choćby miesięcznym, to kupimy bilet po bardzo atrakcyjnej cenie. Są osoby, które planują swoje wojaże na cały rok i raz w miesiącu odwiedzają jeden kraj, a wówczas dotarcie do nawet odległych miejsc kosztuje niewiele. Do takich podróży trzeba się dobrze przygotować, bo przez te kilka dni potrzebujemy noclegu i posiłków. W podróż tanimi liniami nie możemy zabrać zapasów jedzenia, bo wycieczka okaże się kosztowna. Dlaczego? Loty są dlatego tanie, że nie mamy bagażu rejestrowanego, a tylko podręczny. Jeśli zdecydujemy się zabrać normalnej wielkości walizkę to, w przeciwieństwie do lotów czarterowych czy zwykłych rejsowych, za walizki odprawiane do luku bagażowego musimy zapłacić. Czasem sporo. A gdy okaże się, że walizka waży więcej, niż wyznaczony limit, to będziemy musieli dopłacić i w efekcie tania wycieczka  okaże się podróżą życia.

Walizka Wittchen
Walizka Wittchen (źródło: https://www.wittchen.com/bagaz-i-galanteria/bagaz/walizki)

Pakuj się

Przed wylotem trzeba zajrzeć na stronę linii lotniczej i dowiedzieć się jakie normy i limity zostały wyznaczone. Nie można się sugerować wiedzą z wcześniejszych lotów, bo linie często swoje warunki zmieniają. Firmy lotnicze określają zarówno wielkość co i ciężar bagażu podręcznego. Najczęściej podręczna walizka lub torba powinna mieć wymiary 55 x 44 x 23 cm, ale limity wyznaczone przez poszczególne linie lotnicze są rzędu 1 do 5 cm i są przestrzegane rygorystycznie. Bagaż zabierany na pokład samolotu przeciętnie powinien ważyć  10 kg, ale bywają limity 8, a nawet 23 kilogramy. Uzbrojeni w tę wiedzę zacznijmy pakowanie. Kup lub pożycz bagaż o odpowiednich wymiarach. Zawczasu przejrzyj niezbędne kosmetyki lub kup mniejsze opakowania albo co się da przelej do zastępczych buteleczek czy szczelnych woreczków. Najważniejsze, by środki pielęgnacyjne nie zajmowały zbyt dużo przestrzeni w walizce i były jak najlżejsze. Weź dwa mniejsze ręczniki zamiast jednego dużego, bo ten będzie cięższy, a do tego trudniej go zapakować. Sprawdź prognozę pogody w miejscu, do którego jedziesz – pozwoli ci to ocenić jakiej odzieży potrzebujesz. Jeśli temperatura rozpieszczać nie będzie, to najgrubsze ubranie załóż na czas podróży. Nawet ciężka kurtka czy sweter, w który będziesz ubrany, nie zostanie wliczony do ciężaru bagażu podręcznego. Dokładnie oblicz ile sztuk bielizny i lżejszych ubrań jest ci niezbędne na czas wyprawy. Nie zapomnij zapakować dodatkowej pary butów i spodni.

W tym dziale  Jakie słodycze dodać do prezentu na walentynki?

Gdy wybierasz się w podróż tanimi liniami pierwszy raz, możesz czuć niepokój czy w tak mały bagaż uda się zmieścić wszystko, czego potrzebujesz. Następnym razem będzie już znacznie łatwiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *