Koszula czy bluzka, co na spotkanie firmowe

 

Spotkanie firmowe to ciekawy sposób na zacieśnienie więzi pomiędzy pracownikami. Często odbywa się w luźniejszej atmosferze, jednak nie można zapominać o tym, że strój na takie spotkanie powinien być również odpowiednio dobrany – powinien być schludny i estetyczny, ale jednocześnie powinien pozwalać się czuć swobodnie i zapewniać komfort niezależnie do miejsca spotkania.

 

Jak może ubrać się kobieta na spotkanie firmowe?

 

Panie mają dość dużą swobodę w doborze stroju na spotkanie firmowe. Mogą zachować elegancję z pracy ubierając np. stylową garsonkę z żakietem. Do tego idealnie będzie pasowała krótka koszula. Aby nadać całej stylizacji nieco lekkości można wybrać koszulę w kolorze bardziej wyrazistym, odchodząc od klasycznej bieli, która jest zarezerwowana na sytuacje bardziej formalne. Panie, które mogłyby czuć się skrępowane w takim stroju mogą zamiast koszuli ubrać bluzkę koszulową. Ciekawą propozycją jest wybranie zwiewnej bluzki wykonanej z delikatnego, lejącego się materiału. Do takiej bluzki można dobrać lekką apaszkę, szczególnie jeżeli bluzka ma duży dekolt.

 

Można też wybrać bluzkę z subtelnym wzorem, który będzie też podkreślał naszą figurę. Obecnie bardzo modne są motywy kwiatowe oraz wzory geometryczne.

 

Do bluzek i koszul będą pasowały zarówno spodnie, jak i spódnice. Jeżeli spotkanie odbywa się w restauracji lub bardziej formalnym lokalu warto postawić na spódnicę lub spodnie w kolorze czarnym lub granatowym. Jeżeli spotkanie ma mniej formalny charakter można pozwolić sobie na ubranie spodni jeansowych. Ciekawie będzie prezentowało się zestawienie dopasowanych jeansów do zwiewnej bluzki i wysokich szpilek.

W tym dziale  Jak dobrać kopertówkę do sukienki?

 

Jak może ubrać się mężczyzna na spotkanie firmowe?

Panowie często czują się skrępowani w formalnym stroju, dlatego jeżeli sytuacja tego nie wymaga, to nie muszą ubierać się w pełni formalnie na spotkanie firmowe. Jednak warto zachować pewną dozę elegancji. Dlatego na spotkanie firmowe warto ubrać koszulę lub gładką, jednolitą bluzę z długim rękawem, a do tego wybrać marynarkę o sportowym charakterze np. w brązowym lub granatowym kolorze. Ciekawie będzie też wyglądała marynarka sztruksowa ze skórzanymi łatami na łokciach zestawiona z tradycyjnym golfem. Taki strój doda mężczyźnie elegancji i odrobiny nonszalancji, ale także pozwoli czuć się swobodnie. Do takiego stroju można wybrać ciemne jeansy o prostych nogawkach lub coraz bardziej popularne wśród panów spodnie typu chinos.

 

Do takiego stroju będą pasowały buty o charakterze półformalnym, a nawet sportowym, trzeba jednak pamiętać o tym, by nie były to klasyczne trampki czy adidasy, ale buty o eleganckim, skórzanym wykończeniu.

 

O czym jeszcze warto pamiętać wybierając strój na spotkanie firmowe?

 

Wiele osób zastanawia się nad rodzajem stroju na spotkanie firmowe. Jednak równie ważne, co poszczególne elementy garderoby jest to, aby były one czyste, schludne i eleganckie. Dlatego lepiej unikać ubrań, które wyglądają jak znoszone czy używane, mimo że pozornie będziemy czuć się w nich bardziej swobodnie.

W tym dziale  Ciepłe i wygodne buty snowboardowe do swobodnego szusowania

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *